Aktualności i informacje -> Słowo Proboszcza

Drodzy Parafianie.

W związku z tym, że w ostatnich dniach na terenie naszej parafii wobec wspólnoty chrześcijan ormiańskich pojawiły się głosy o charakterze rasistowskim i w związku z próbami prześladowania, tak bardzo umęczonych w ciągu wieków, naszych braci w wierze, członków najstarszego na świecie Kościoła Chrześcijańskiego, w najbliższą niedzielę w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 30 maja, podczas wszystkich Mszy św. zabiorę głos, który będzie wezwaniem do zaprzestania tych bardzo złych, niebezpiecznych i nie mających nic wspólnego z naszą katolicką wiarą praktyk. Ponieważ tak skandalicznie zachowali się ludzie, którzy formalnie do naszej parafii nie należą, tym bardziej uczulam wszystkich parafian i proszę o pomoc w ochronie i obronie dobrego imienia nas wszystkich tworzących parafię Świętego Mikołaja Biskupa w Łomnej. Piętno rasistowskich zachowań, które za sprawą złych ludzi może zostać przypisane naszej społeczności, będzie ogromną krzywdą wyrządzoną parafii, krzywdą nie do naprawienia. Proszę zatem, by nikt z parafian nie dał się wmanewrować w ten godny najwyższego potępienia proceder.

Z pozdrowieniem.