Aktualności i informacje -> Ogłoszenia.

,

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE
NIEDZIELA PALMOWA
     24 MARCA 2024 r.

Dziś rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień.

W Wielkim Tygodniu Kancelaria Parafii czynna tylko do Wielkiej Środy.

Ostatnie w tym Wielkim Poście Gorzkie Żale dziś o godz. 1730.

Wielki Czwartek - pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800.

Wielki Piątek - pamiątka dnia śmierci Pana Jezusa.
O godz. 1500 (godzina śmierci Chrystusa) - Koronka do Miłosierdzia Bożego.
Godz. 1800 - Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża. Ofiary składane w czasie tej adoracji to nasza pomoc w utrzymaniu Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
Przypominamy, iż w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły.

Wielka Sobota - to pamiątka ciszy Pańskiego Grobu, a wieczorem radosne wejście w Wielką Noc.
Od godz. 1000 do 1500 - święcenie pokarmów.
O godz. 1800 - Wigilia Paschalna, którą rozpoczniemy nasze radosne świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.
Rezurekcja wczesnym rankiem - o godz. 600 (zmiana czasu), kolejne Msze św. o godz. 900, 1100, 1230 i 1800.

W drugi Dzień Świąt (Poniedziałek Wielkanocny) msze św. według porządku niedzielnego.

Do skarbon umieszczonych przy wyjściu z kościoła możemy składać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.

Cegiełki ne budowę nowych organów dla naszego kościoła możemy nabywać w niedziele w zakrystii, w tygodniu w kancelarii parafii.